مطالب آموزشی

آموزش مونتاژ تابلو برق در اینستاگرام
17 شهریور 1397
اشتراک گذاری

آموزش مونتاژ تابلو برق و اتوماسیون در اینستاگرام

بیش از 13 هزار نفر اینستاگرام پی ال سی وان را دنبال می کنند ، برای همین سعی شده به بهترین شکل از این موقعیت استفاده شود . تا جایی که در توان هست ، سعی کردیم بار آموزشی پیج را بالا ببریم . در مورد مونتاز تابلو برق هم دست به کار جالبی زده شد .

آموزش استفاده از درایور USB به RS485
12 شهریور 1397
اشتراک گذاری

آموزش راه اندازی مبدل USB به RS485

دوستان زیادی ممکن است برای ارتباط مدباس بین کامپیوتر و PLC یا کنترلر های مشابه ، از کابل استفاده کنند . اما مدت هاست که مبدل هایی وارد بازار شده است که از نظر ظاهری به جای کابل به شکل فلش طراحی شده اند که از نظر جاگیری و حمل و نقل بسیار ساده شده اند . از طرفی چون به صورت فلش هستند قیمت بسیار پایینی دارند .

ورودی آنالوگ در لوگو 8 ایرانی
11 شهریور 1397
اشتراک گذاری

ورودی آنالوگ در لوگو 8 ایرانی

در لوگو 8 ایرانی سری قبل مدل TD ، فقط مدل 220 ولت AC پشتیبانی میشد . اما در حال حاضر مدل 24vDC تولید و روانه بازار شده است . تعداد زیادی از این مدل ها توسط پی ال سی وان در پروژه های اتوماسیون مختلف استفاده شده است که به خوبی جواب داده است .

ارتباط WIFI در PLC فتک با نرم افزار Labview
11 شهریور 1397
اشتراک گذاری

کنترل PLC فتک با wifi و Labview

بیشتر ما با پی ال سی های شرکت FATEK تایوان در پروژه های اتوماسیون برخورد داشتیم . این PLC از ماژول فوق العاده ای به نام CBEH استفاده می کند که در واقع یک ماژول ارتنت است که شما می توانید با استفاده از پورت LAN به CPU وصل شوید . یعنی در هنگام وصل شدن یکی از راه ها استفاده از مودم WIFI است .

ویژگی های نرم افزار اسکادا ix Developer
09 شهریور 1397
اشتراک گذاری

قابلیت های نرم افزار مانیتوریگ ix developer

بهترین نرم افزار مانیتورینگ با توجه به بررسی جوانب مختلف در حال حاضر به نظر پی ال سی وان ، ix developer  است . در اینجا سعی میکنیم کمی در مورد آن صحبت کنیم و در پایان چند نمونه فیلم از مجموعه فوق العاده گردآوری شده توسط پی ال سی وان خدمت شما تقدیم می شود .

ارتباط مدباس کنترلر دما دلتا DTC1000 و 14SS2 دلتا ایرانی
10 شهریور 1397
اشتراک گذاری

ارتباط DTC1000 دلتا و PLC دلتا ایرانی

کنترلر دما دلتا مدل DTC1000 پرکاربرد ترین و اقتصادی ترین  Controller مدباس موجود در بازار ایران است . استفاده از آن می تواند در کنار PLC ها کمک بزرگی برای اندازه گیری دما در پروژه های مختلف باشد . این دما می تواند شامل انواع سنسور های دما و ترموکوپل ها شود .

توضیحات مختصر در مورد دستگاه جوجه کشی

این پروژه در دو قسمت دستگاه های انکوباتور کوچک که مصرف خانگی دارند و همچنین انکوباتور های بزرگ که تعداد چند هزار تخم مرغ را در خود جای داده و از دستگاه هچر در آنها استفاده می شود .

این سیستم قابلیت کنترل چند دستگاه صنعتی با یک کنترلر را داراست .

 

توضیحاتی کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی
10 شهریور 1397
اشتراک گذاری

توضیحاتی کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی

در اینجا سه فیلم کوتاه در مورد PLC دلتا ایرانی برای شما دوستان و بزرگواران قرار می دهیم و در مورد پورت پروگرم ، پروتکل RS485 و تغییر وضعیت نرم افزاری صحبت می کنیم .

اتصال سنسور نوری 24 ولت به لوگو 8 ایرانی 220 ولت
09 شهریور 1397
اشتراک گذاری

اتصال سنسور نوری 24 ولت به لوگو 8 ایرانی 220 ولت

روتین ترین سنسور نوری موجود در بازار سنسور 24 ولت DC با خروجی PNP است . زمانیکه سنسور جسم را تشخیص می دهد سیم فرمان به شما 24DC خواهد داد . حال پرسشی که اینجا پیش میاد این است که چطور آنرا به یک لوگو 8 ایرانی با تغذیه 220 ولت وصل کنیم .

پروژه گیربکس کلارک با LOGO 8 زیمنس
09 شهریور 1394
اشتراک گذاری

پروژه گیربکس کلارک

گیربکس کلارک دارای کاربرد های مختلف از جمله جرثقیل ها می باشد . نمونه این پروژه در اسکله شهید رجایی بندر عباس توسط پی ال سی وان انجام شده . کنترلر استفاده شده لوگو 8 زیمنس است .

صفحه1 از2

آمار

عضویت در خبرنامه

آیا می خواهید از مجموعه های آموزشی جدید ما و پروژه های صنعتی مطلع شوید؟ بنابراین در خبرنامه ما مشترک شوید

نگران نباشید ما از اسپم متنفریم!